Kinoloď

Česko - slovenská filmová plavba

Kinoloď je kino všeho druhu. V nitru zrekonstruované překladní lodi, vyrobené z roku 1925 a zakotvené v holešovickém přístavu, se nachází plátno, na kterém spatříte jak souboje gigantických robotů, tak i budoucího vítěze cannského festivalu (stačí si jen vybrat).

A co znamená "česko-slovenská filmová plavba"?

Pokud si někdy říkáte, jak vypadá současná filmová tvorba u našich sousedů; co je vlastně ve slovenské kinematografii nového, tak se to dozvíte právě na naší Kinolodi. Nebudou chybět zvláštní předpremiéry, ani diskuze (s nejen slovenskými) tvůrci.

Minimálně jednou za měsíc pro vás připravujeme i hudební program, kdy po speciální projekci bude následovat přímo žívý koncert. Pokaždé vystoupí hudebníci, kteří s vybraným filmem mají cosi společného. Předností našeho kina je totiž vyklápěcí plátno, za nímž se nachází plně vybavené pódium se špičkovým zvukem a několika druhy světel.

Na mladší diváky taktéž nezapomínáme, na ty čeká bohatý svět animace. A pro rodiče můžeme doporučit odpolední projekce BABY BIO, kdy budou mít možnost odložit své ratolesti do našeho dětského koutka, aby si v klidu užili "dospělácký" film.

Tak co? Jste připravení na plavbu?