Seznam herců a režisérů

David Matásek

Herec
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: David Matásek
  • Datum narození: 14, úno 1963
  • Země: Praha, Československo
Social:

Životopis

David Matásek se narodil v Praze, kde žije i dnes, na Žižkově. Otec je scénograf, matka se věnuje grafice. David Matásek má o 9 let mladší bratry, dvojčata. Vystudoval pražskou konzervatoř, kterou absolvoval v roce 1984. Jeho prvním filmem byl v roce 1981 Jak svět přichází o básníky, kde si zahrál Kendyho, kamaráda hlavní postavy Štěpána Šafránka.

V roce 1988 se podílel na založení hudební skupiny Orlík, jejíž byl spolu s Danielem Landou nejvýraznější osobností. Skupina byla známá především pro skinheadskou image. Vydali dvě alba, kterých se prodalo asi 200 tisíc. V roce 1992 ohlásili konec skupiny údajně i proto, že se na jejich koncertech hajlovalo. Po rozpadu Orlíku působil ve skupině Hagen Baden.

letech 1991 až 1995 působil v Národním divadle, v letech 1995 až 2002 v Divadle Komedie a od roku 2002 je opět členem činohry Národního divadla.

V divadle Roxy ztvárnil hlavní roli ve hře Martina Komárka Starý nácek. V Divadle Kladno hrál v představení Jaromír Jágr, Kladeňák. Znám je též z televizních seriálů Redakce, Letiště, Přešlapy a Polda.

Jeho první manželka byla hudebnice Eva Turnová, basistka skupiny The Plastic People of the Universe. Druhá manželka Simona Matásková je novinářka a dramaturgyně, má s ní dceru Lindu. Je ženatý s Kateřinou, se kterou má dceru Marii a syna Benjamina, ale v současnosti žije s Evou Vlachovou, která mu porodila syna Antonína.

Od roku 2012 je trestně stíhán spolu s dalšími devadesáti osobami kvůli údajnému uplácení za účelem získání řidičského průkazu a v roce 2014 na něj chebský státní zástupce Viktor Böhm podal obžalobu. V červnu téhož roku bylo jeho stíhání podmínečně zastaveno.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search